Washington jásá, získal Stanley Cup

Hokejisté Washingtonu získali poprvé v historii Stanley Cup. V pátém utkání finálové série zvítězili na ledě Vegas Golden Knights 4:3, ač dvakrát přišli o vedení. Sérii ovládli 4:1. V kádru nového šampióna prožívají euforii i obránce Michal Kempný a útočník Jakub Vrána, který otevřel skóre. Společně rozšířili počet českých držitelů proslulé trofeje na 26.
Po bezbrankové první třetině skóre ve 27. minutě otevřel Vrána, Nate Schmidt vyrovnal, ale hvězdný Alexandr Ovečkin na chvíli zase vrátil vedení Capitals. Tomáš Tatar pak za pomoci teče Davida Perrona překonal washingtonského brankáře Bradena Holtbyho. Obrat pro domácího nováčka NHL dovršil Reilly Smith. Jenže ve třetí části hry na ledě týmu z města hazardu přišla další otočka, kterou dovršil v čase 52:23 Lars Eller, první Dán, který kdy získal Stanley Cup. (zdroj www.sport.cz)