Primera Division – Cristiano Ronaldo kraluje fotbalovému světu, získal pátý Zlatý míč

Cristiano Ronaldo dnes získal svůj pátý Zlatý míč kariéry. Podle ankety časopisu France Football byl nejlepším fotbalistou kalendářního roku 2017 a svého tradičního největšího soupeře Lionela Messiho z Barcelony odsunul, stejně jako loni, na druhou pozici. Pokračuje ve své dominanci nad touto anketou když za posledních pět let triumfoval čtyřikrát. Třetí místo v hodnocení novinářů získal Neymar.

Je to až k neuvěření jak dlouho už si mezi sebou dva nejlepší hráči planety Cristiano Ronaldo a Lionel Messi rozdělují nejprestižnější individuální trofeje v čele se Zlatým míčem, který už přes 60 let organizuje prestižní francouzský časopis France Football. Naposledy totiž někdo jiný než oni dva přebíral trofej v roce 2007 Brazilec Kaká, který tehdy působil v milánském AC.
Od té doby už pozlacené koule na kamenném podstavci vyhrávali jen tito dva excelentní fotbalisté. Messi pětkrát a až do dnešního večera čtyřikrát Ronaldo. Ovšem to už neplatí a portugalský fotbalista díky výkonům předváděným v kalendářním roce 2017 pozvedl dnes večer na Eiffelově věži v Paříži pátý exemplář do své sbírky.
Na hlasující novináře zapůsobilo především to, jaký měl velký podíl na cestě Realu Madrid za dvanáctým titulem z Ligy mistrů, kdy bezkonkurenčně opanoval i tabulku kanonýrů, ale hlavně to, jakým stylem pomohl Bílému baletu ke kýženému ligovému titulu, na nějž čekal od roku 2012. V srpnu navíc s Realem získal evropský a španělský Superpohár, ale zde se jeho podíl na zisku trofeje omezuje na osm minut v souboji s Manchesterem United. V dvojzápase s Barcelonou byl potom v úvodním duelu vyloučen.

A byť jeho výkony v domácí lize v sezóně 2017-18 zůstávají za očekáváním, v Champions League opět dominuje a trhá rekordy. Ten poslední včera, kdy vstřelenou brankou do sítě Borussie Dortmund dokázal skórovat jako první hráč v historii ve všech šesti zápase základní skupiny.