Premier League – Manchester City vyhrál 18 zápasů v řadě

Manchester City včera vyhrál na půdě Magpies 0:1 a připsal si 19. vítězství z 20 kol. Body ztratil jen ve druhém kole za domácí remízu 1:1 s Evertonem. Od té doby drží sérii 18 výher v řadě. Pep Guardiola už překonal anglický rekord a blíží se tomu evropskému. Na druhý Manchester United mají Citizens patnáctibodový náskok a jednou rukou již drží pohár pro mistra. Kdy jejich šňůra skončí?

Vítězstvím 1:2 na Old Trafford na začátku prosince zlomil Manchester City rekord Chelsea v počtu třinácti výher v řadě v rámci Premier League, který vytvořila v minulé sezóně pod Antoniem Contem. Následující výhrou 0:4 ve Swansea byl překonán rekord Arsenalu, který byl v roce 2002 roztažen do dvou sezón.

Poté přišly na řadu i rekordy v rámci nejlepších evropských lig. Ve Španělsku dominuje Barcelona a Real Madrid. Právě tyto týmy udržely sérii 16 výher v řadě. Real Madrid v minulém roce pod vedením Zinedina Zidana a Barcelona v letech 2010 až 2011 právě pod Pepem Guardiolou.

Manchester City natáhl sérii na 17, když porazil Bournemouth. Pak byla překonána nejdelší šňůra v italské Serii A. Roberto Mancini s Interem Milán vyhrál sedmnáctkrát v řadě. Nyní už se zraky Citizens upírají k nejdelší sérii v rámci všech TOP5 lig. Mají osmnáct vítězství v řadě a před nimi už je jen Bayern Mnichov. Ten v sezóně 2013/2014, za doby panování Pepa Guardioly, navlékl 19 vítězných korálků v řadě.