Liga mistrů – Bayern porazil PSG

Fotbalisté Bayernu Mnichov dokázali na domácím hřišti porazit PSG, ve skupině se ale před soupeře z Paříže neposunuli.

Bayern Mnichov – PSG 3:1

Branky: 8. Lewandowski (Coman), 37. Tolisso (James Rodríguez), 69. Tolisso (Coman) – 50. Mbappé (Cavani)

Bayern Mnichov: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba (85. Rafinha) – Tolisso, Rudy – Coman, James Rodríguez (83. Arturo Vidal), Ribéry (C) (67. T. Müller) – Lewandowski

Paris Saint-Germain F.C.: Aréola – Dani Alves, Marquinhos, Silva (C) (72. Kimpembe), Kurzawa – Verratti, Rabiot, Draxler (90+1. Lo Celso) – Mbappé, Cavani, Neymar

Fotbalisté Bayernu vstoupili do zápasu ideálním způsobem. Domácí se dostali do vedení už v osmé minutě. Robert Lewandowski si v pokutovém území, na hranici ofsajdu, počkal na odražený balon a sám před gólmanem Aréolou nezaváhal. V dalším průběhu se hrálo vyrovnané utkání, které nabízelo šance na obou stranách.

Ve třicáté čtvrté minutě se po Mbappého přihrávce dostal do vápna Neymar. Brazilec však těsně minul pravou tyči mnichovské brány. Zahozené šance mohli hosté litovat už o tři minuty později. Ve třicáté sedmé minutě našel James Rodriguez svým centrem Corentina Tolisseho, který přesnou hlavičkou upravil na poločasových 2:0.

Brzy po zahájení druhého poločasu se Pařížanům povedlo snížit na rozdíl jediné branky. V padesáté minutě Edinson Cavani položil centrovaný balon na hlavu Mbappého, na jehož razantní zakončení gólman Bayernu nedosáhl.

Mnichovští si ale vzali svůj dvougólový náskok zpět. V šedesáté deváté minutě se podruhé v zápase prosadil Tolisso. Tentokrát mu centrovaný balon přistál u nohy a Tolisso propálil brankáře PSG. Bayern tak na závěr skupinové fáze porazil PSG, na první místo se ale ani tak nedostal.